Důležité informace:

Vzorová bonitace

Přihlášení k členství

Přihláška ke stažení

Jednatelka:
Jana Kumaresan
Chraberce 52
440 01 Chraberce
tel.: 775 586 926
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zasílání příspěvků:

VEŠKERÉ PŘÍSPĚVKY
zasílejte na adresu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři

Team leader - Draha Mašková

V současné době mám tři fenečky – Honey Taffy Rotti Kingdom ze Slovinska, Candy Ginger vom Lipizzaner Wappen z Rakouska a Blaze vom Eisernen Kreuz z Německa. Mým cílem je, aby z mé chovatelské stanice Ginger Taffy pocházeli psi zdraví, kvalitní v exteriéru, ale i s pracovní povahou. Toto přání se dá krásně napsat do jedné věty, ale ve skutečnosti je to běh na velmi dlouhou trať, a když s vámi nespolupracuje obrovská dávka štěstí a nesejdou se všechny náhody a okolnosti tak, aby vám pomohly, nemusí se splnit žádné z přání. Ale já jsem optimistka :-).
Kromě sportování a chovatelského snažení píšu články do několika kynologických časopisů – ráda bych dokázala, že rottweileři jsou při dobré socializaci, výchově a správném přístupu skvělí společníci, kteří umějí být ve sportu rychlí, radostní a velmi razantní. Motto: Co Tě nezabije, to Tě posílí!

CZ01 - Jan Kuncl - ARCO FEI Z BENÁTECKÉHO DVORA

Můj první rottweiler se jmenoval Akim, složili jsme spolu 20 zkoušek z výkonu, některé i vrcholové. Byl to pes, který mě hodně naučil. Arco je velice temperamentní pes s chutí stále něco dělat. Odmalička mu říkám Canibal. Když zrovna necvičíme, tak chodíme na dlouhé procházky. Beru ho jako člena domácnosti, je to velký mazel. Sportovní kynologie je pro mne srdeční záležitost, znamená pro mne především vyžití, odreagování a radost, když to psa-parťáka baví. Za úspěch považuje každou složenou zkoušku, každou naši účast na mistrovství republiky či světa (Německo 2012 a Španělsko 2013). Každá soutěž i závod nás prověří, zejména pak mého psa. A čeho bych chtěl dosáhnout? Stát se mistrem světa! :-)
Životní motto: Sejdeme se v nebi, protože peklo je na zemi!

CZ02 - Zuzana Marthalerová - OSIRIS BALLOTADA

Se sportovní kynologií jsem začala už v deseti letech, až s Kirké Ballotada ale přišly opravdové úspěchy na poli sportovní kynologie – Kirké je nositelkou titulu CACIT, šampion práce. Osirise jsem začala připravovat během výcviku Kirké, každý z nich je ale jiný, Osiris je například více tvrdohlavý. I on je ale stejně jako Kirké vždy připravený pracovat, rád se předvádí a miluje publikum. Pro oba je sportování zdrojem radosti a zábavy. „Je skvělé moci se s ostatními poměřit, zhodnotit svou práci a zamyslet se nad svou tréninkovou filozofií – vše jsou to nenahraditelné zkušenosti.“ Kirké každoročně skládá speciální zkoušky služebních psů, pravidelně se zúčastňuje zkoušek pracovních plemen a mistrovství. Kromě dobrých výsledků na sportovním poli by se Zuzka ráda zasloužila o lepší přístup k rottweilerům, porozumění této rase a respektování jí. „Rottweiler je silná osobnost, je to pes s pevným charakterem, a přitom velmi citlivý.“ Zuzčiným životním mottem je „Jdi vpřed a mysli pozitivně!“

CZ03 - Jiří Marek - GORAN OD SYRŮVKY

Ke sportovní kynologii jsem se dostal v roce 1995, ale jak se správně říká: „Lepší pozdě než nikdy!“ Mým prvním rottweilerem byl Berny z Draslu. S Kellym z Tyrosu jsem se v roce 2006 zúčastnil MS v Rakousku v IPO I. Kelly bohužel těžce onemocněl a já jsem přemýšlel, zda ještě pokračovat a pořídit si dalšího psa. Goran mi však dokazuje, že jsem se rozhodl správně. Je to pes s vyrovnanou povahou, přátelský. Jeho výcvik je zábavou pro nás oba. Rottweileři jsou chytří psi, vhodní k výcviku a při dobrém vedení oddaní pánovi i jeho rodině. S Goranem jsem se zúčastnil MS 2011 a za největší úspěch považuji nominaci na mistrovství republiky všech plemen v roce 2012. Rád soutěžím, nejen v kynologii – v ní mám radost z úspěchů a pokroků svého psa.
Motto: „Jen výhra se počítá!“

 CZ04 - Martina Bartůšková - BRAGON KAZIBE

Kynologii se věnuji od roku 2000, kdy mě učarovalo plemeno RTW, a to svou silnou postavou, hrdým a přísným výrazem a navzdory vzhledu věrnou a laskavou povahou. Ovšem sportovní závodní kynologii se věnuji až od roku 2010 se svým druhým psem Bragonem. Své psy se snažím vést k všestrannosti se zaměřením na činnost, která nejlépe vyhovuje dovednostem a povaze daného jedince. A tak se s Bragonem věnuji sportovní závodní kynologii doplněné a odlehčené záchranářskou kynologií. Bragon je veselé a dobrosrdečné povahy s velkou chutí pracovat a čímkoli se zabývat. Miluje lidi a je velmi kontaktní. Další výhodou pro výcvik je jeho žravost, pro pamlsek udělá téměř cokoliv. Silnější než pamlsek je voda, ve které se vydrží hodiny cákat a chytat bublinky.

 

 

CZ05 - Radek Amler - ARBY BIANCO DUX

Psi mne provázejí celým životem. Vždy to byli především společníci a parťáci.
Arby je můj druhý rotweiler, prvním byla fenka Pegina, díky níž jsem se seznámil s radostmi a úskalími výchovy tohoto plemene, které mne zaujalo svou silou, velkou osobností, někdy tvrdohlavostí, sloní pamětí, ale hlavě opravdovostí a výrazným charakterem.
Původním účelem pořízení Arbyho bylo především opět mít společníka a kamaráda pro rodinu a hlídače pro náš dům a zahradu.
Díky tomu, že již od počátku byl Arby velice temperamentní a kontaktní, rozhodl jsem se s ním složit základní zkoušky a uchovnit ho. Učili jsme se vlastně oba, protože ani já jsem se nikdy intenzivněji výcviku nevěnoval. Radost z každé nové složené zkoušky byla tak velká a motivující, že nás přivedla na začátek cesty ke sportovní kynologii. Naše nejlepší výsledky v roce 2013 MR RTW IPO1 – 1. místo, 2014 MR RTW IPO3 – 4. místo. A motto? Není důležité motto, ale činy.

 

Martina Bartůšková a Radek Amler podali žádost na RKČR, aby mohli jet jako divoká karta - předsednictvo obě žádosti přijalo, jmenovaní závodníci tedy pojedou na své náklady, a pokud splní limit 255 bodů (a více), bude jim proplacen příspěvek reprezentanta RKČR.

 

 

 

Reklama

Galerie

Odkaz staré stránky

Rady majitelům rtw

Vyhledávání

Hlavní sponzoři klubu

Mediální sponzoři