Důležité informace:

Vzorová bonitace

Přihlášení ke členství

Přihláška ke stažení

Jednatel:
Jan Tihelka
Mickiewiczová 2014
733 01 Karviná Hranice
tel.: 602 931 493
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zasílání příspěvků:

VEŠKERÉ PŘÍSPĚVKY
zasílejte na adresu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři

 

 

CZ1: HYNEK PROCHÁZKA a SAY
Say Holubí dům: *5. 3. 2015
(Massimo von Shambala x Pegy Holubí dům)

Hynku, co o sobě prozradíš fanouškům českého týmu?
Je mi 37 let a žiji ve Vejprnicích u Plzně, pracuji jako strojmistr. Do světa rottweilerů jsem se narodil, můj táta – Hynek Procházka starší – založil naši chovatelskou stanici Holubí dům, která odchovala několik klubových vítězů a má za sebou nespočet úspěchů. Say je můj pátý rottweiler, a zároveň druhý, se kterým jedu na Mistrovství světa IFR. Jako psovod mám za sebou kromě uvedených mistrovství 6x účast na Mistrovství České republiky RKČR. Kolem rottweilerů se točí celý můj život, na jiné koníčky není čas.

A s jakými očekáváními odjíždí Hynek na MS IFR IPO do Holandska? Tak to si prý nechá pro sebe :-). 

 

CZ2: PAVLÍNA FIALOVÁ a TEQUELA
Tequela von Avalon: *20. 4. 2012
(Dago vom Türnleberg II x Ondra von Avalon)

Pavlíno, něco málo o Tobě, prosím?
Je mi 41 let a jsem z podhůří Krkonoš, z vesnice Bohdašín u Červeného Kostelce. Rottweilery mám od roku 2000 a Teqeuela je můj pátý pes. Se svými RTW mám složeno přes 40 zkoušek z výkonu, pravidelně se účastníme mistrovství RTW v ČR a občas zavítáme ukázat naše černé zlato i na závody všech plemen nebo závody CACIT. Toto mistrovství světa bude pro nás třetí.

A prozradíš také něco o Tequele?
Teqeuela je velmi žravá, čehož velmi využívám při jejím výcviku, ale když se necvičí, tak dokáže dlouho odpočívat, nejlépe s paničkou :-). Účast na mistrovství světa je pro nás odměna za celoroční práci a také čest smět reprezentovat Českou republiku na takové akci. Doufám, že si celou akci užijeme jako tým a že zabojujeme o nějaké dobré umístění. www.bonnapo.cz

 

CZ3: ILONA PROCHÁZKOVÁ a CERTH
Certh Iss z Benáteckého dvora: *22. 1. 2011
(Faust od Vítkovy hory x Issa Anaco)

Ilonu jistě všichni rotvíkáři znají, prozradí o sobě něco, co nevíme? :-)
Věk bych raději neuváděla, protože se na něj stejně necítím… :-) Žiji v Praze-Hostivaři a podnikám. Rottweilery mám od roku 1980 a Čertík je můj šestý v pořadí. Mám jeho otce Faustíka (13,5 roku), který byl 2x na mistrovství světa, a měla jsem také jeho dědu Dráčka, který měl 35 zkoušek z výkonu a 2x byl na mistrovství republiky stopařů. Byla jsem několikrát na výběrových závodech všech plemen a 3x na mistrovství republiky. Více na stránkách www.certh.estranky.cz

Ilono, s jakými očekáváními budeš odjíždět?
Čertík je velice veselé povahy, tak snad na světě neudělá nějakou lumpárnu. 

 

 CZ4: MILOŠ SLADKOVSKÝ a ARES
Ares Black Artemis: *1. 4. 2014
(Itus Holubí dům x Brixi Transformers)

Miloši, přibliž se i Ty prosím českým fanouškům…
Je mi 39 let a žiji s rodinou v Senci u Rakovníka. Pracuji jako skladník, ale profesí jsem truhlář. Ares je můj druhý rottweiler, první je Bak bez PP, narozený v roce 2010. Zatímco s Bakem jsem cvičil podle Národního zkušebního řádu (máme za sebou několik zkoušek, kromě jiného třeba i 2. místo podle NZŘ v lize pro Středočeský kraj), s Aresem dělám výhradně IPO. Naším největším úspěchem je bezesporu 3. místo na letošním MČR rottweilerů, ale upřímně přiznávám, že mne mnohem víc překvapil nejlepší poslušností na RTW CUPUu 2017, kde si zároveň i splnil zkouškový limit IPO3. Povahou je pohodář, a cením si na něm toho, že když jde do tuhýho, umí zabrat. Snad se tak předvede na MS, které si ale jedeme především užít – já vnímám naši účast jako obrovskou čest, jinak očekávání žádná nemám, už teď jsem šťastný a užívám si to, že jsme součástí reprezentačního týmu.

Jak se odreagováváš, když zrovna necvičíš?
Žádné jiné koníčky nemám od té doby, co jsem začal cvičit, ale svůj život si neumím představit bez rodiny a jejího zázemí , to jsou pro mne největší životní hodnoty. 

 

CZ5: JAROSLAV MAREK a EREBOS
Erebos Dagbej: *20. 12. 2010
(Merlin Flash Rouse x Ora z Tyrosu)

Jardo, co by o Tobě měl vědět ten, kdo Tě nezná? :-)
Ne že by to bylo důležité, ale ptala ses na věk, takže 43, plus aktuální práce ve firmě Prefabeton a bydliště ve Vlačicích-Výčapech u Čáslavi.

Tak dobře, a co je tedy důležitější? Jak to bylo s Tebou a Bosim? :-)
Bosimu předcházel rotvík Falko, kterého jsem měl jako služebního psa. S kynologií jsem začal v roce 2001, kdy jsem se poprvé objevil na cvičáku s labradorem Bennym – byl to výjimečný pes, který mě toho spoustu naučil, složili jsme spolu třeba ZVV1. V roce 2004 jsem nastoupil jako psovod u AČR, a kromě dvou německých ovčáků jsem dostal právě Falka jako služebního psa. Byl to skvělý stopař a obranář, a i přes jeho 62 kg jsme zvládli hodně práce a měli několik úspěchů. V roce 2010 se narodil můj vlastní vytoužený rottweiler, Erebos Dagbej – Bosule! :-)

Co máte společného?
Třeba to, že si spolu dokážeme skvěle hrát a vyblbnout se :-). Bosi je jinak velmi vyrovnaný pes, dokáže být stejně tak medvídkem na mazlení jako neohroženým rytířem. Mé cíle nebyly nijak vysoké, chtěl jsem s ním závodit na MČR RTW v IPO1 – a to se nám povedlo s úspěchem 1. místa v této kategorii v roce 2015. V letech 2017 a 2018 jsme už závodili v IPO3 a pokaždé jsme skončili na 2. místě. Zatím nejtěžším pro nás byl letošní závod CACIT v Dobříši, který se pro nás stal vstupenkou na MS IFR IPO 2018.

Jardo, co od tohoto mistrovství čekáš? Prozradíš třeba myšlenku, která se Ti líbí? Koníček? Životní hodnoty?
To, že jsme v týmu české reprezentace, je jen pomyslnou třešničkou na dortu. Chtěl bych především světu ukázat, jak skvělého mám psa. No a nějaká myšlenka? Například – nezáleží, kdo psa vlastní, ale kdo si získá jeho srdce! …a koníček? Asi pletení, popletu totiž, co se dá! :-) A své životní hodnoty bych shrnul do Desatera. 

 

CZ6: JIŘÍ ČERMÁK a LEXUS
Lexus von der Pulvermühle: *13. 10. 2011
(Gino von der Berghalbinsel x Indra von der Pulvermühle)

Jirko, prozradíš o sobě něco Ty – a jak Ty ses dostal k rottweilerům?
Se svou partnerkou Julií žiji v Ostrově – a cítím se na 24 let! :-) Svou první RTW lásku Cori – Carmen Bohemia Col-Bri – jsem si z Malměřic přivezl začátkem roku 2003. Corinka mě učila žít a snažila se mi vysvětlit, že život není jenom podnikání a veselé večírky. Trvalo jí to dlouho, ale myslím, že se jí to povedlo… :-)

Takže Lexus je Tvůj druhý rottweiler?
Ano, Lexus je můj druhý RTW, ale bohužel první, se kterým jsem cvičil. Ty mé začátečnické chyby nás bohužel stály spoustu času. Máme za sebou šest velkých závodů, z toho pět v zahraničí. Zlom pro nás nastal po loňském MS IFR v Belgii. Lexus je dělník, srdcař, který chce makat, a nám se konečně podařilo najít cestu a super tandem. Účast na MS pro mne znamená opravdu moc, a hlavně potvrzuji, že když člověk něco opravdu chce, tak toho dosáhne. Je k tomu však potřeba mít i štěstí. Štěstí na parťáka i štěstí na lidi kolem sebe, bez kterých bych to nedal. Cvičení s rottweilery beru velice vážně a je mojí snahou něco dělat. A také proto s námi do Holandska jede i naše 4měsíční slečna Pandora – ať ví, pro co roste! :-) 

 

LUCIE SPÁLENKOVÁ – fotografka českého týmu
…snad jsou ty tam doby, kdy lidem stačily postahované a nelegálně získané fotky. A protože tohle konání podporovat nechceme, jede s týmem – zároveň jako pravá ruka vedoucí týmu – fotografka Lucka Spálenková. Luci, prozradíš něco o sobě?
Letos jsem oslavila Kristova léta. Pocházím ze středočeských Votic. Zůstala jsem věrná oboru, který jsem vystudovala – pracuji jako veterinární technik. Prvního rotvíka jsem si, po dlouhém snění, koupila z jedné z prvních výplat po ukončení studia na vysoké škole. Příští rok to bude už deset let, co mi rottweileři v životě dělají společnost. Se svým prvním psem, Amorem vom Schwarzen Glück, jsem složila 15 zkoušek a zúčastnili jsme se několika menších závodů. Dnes je již v zaslouženém psím důchodu. Aktuálně si tréninky užívám se svojí čtyřletou fenkou Red Hot Chili Peppers Swabia, které právě končí mateřská dovolená. A brzy si jich zajisté dosyta užiji i s její dcerkou, která je takovým malým klonem své šikovné maminky. Každý z mých psů je úplně jiný. Každý je pro mě ten nejlepší. Jediné, co je spojuje, je oddanost ke mně.

Nějaké jiné koníčky ještě? Životní motto?
Sportovní kynologie není koníček, ale pořádný kůň... Ve zbytku volného času ale ráda fotím (proto také čtete tyto řádky :-) a poslechnu si dobrou muziku, samozřejmě nejlépe naživo. A motto? Všechno jde, když se chce – aneb „hlavně se z toho nepo…“! :-) www.amorrot.cz 

 

MILAN NOVOTNÝ – figurant českého týmu
Sportovní kynologie by se neobešla bez práce figurantů, a tak i v českém týmu bude do zbroje povolán jeden z nich. Milane, prosím, pár slov i o Tobě! :-)
Je mi 43 let, žiji v Suchdole u Kutné Hory a sportovní kynologii se věnuji od roku 1995 – od stejného roku i figuruji, mou domovskou ZKO jsou Uhlířské Janovice. Jsem figurantem II. třídy a zakládám si na tom, že jsem tréninkový figurant, baví mne příprava psů na obraně, a to všech psů, i těch, jejichž majitelé nepomýšlejí pouze na vrcholovou kariéru – když pak vidím, jak se předvedou na závodech a že se vyrovnají ostatním, tzv. vrcholovým závodníkům, tak to mi dělá radost. Mým vzorem je Víťa Glisník. Jinak pokud jde o profesi, tak jsem 10 let působil jako psovod městské policie a nyní pracuji jako záchranář.

A co Tvoji psi? Máš nějaké zkušenosti s rottweilery?
Mé srdeční plemeno je pitbull, ale doma máme ještě malinu, ta je přítelkyně. Nicméně rottweilery znám velmi dobře nejen ze své práce psovoda, ale spolupracoval jsem například s Katkou Hájkovou a stále spolupracuji s Láďou Jupou. Několikrát jsem byl na mistrovství světa dobrmanů jako oficiální figurant. To, že jsem součástí reprezentačního týmu na MS IFR IPO 2018, je pro mne jakožto patriota srdeční záležitost a čest.

Máš nějaké motto, kterým se v životě řídíš?
Není důležité, kolik ran dostaneš, ale kolikrát se zvedneš!  

 

DRAHA MAŠKOVÁ  vedoucí týmu
Čas strašně utíká, letos mi bylo už 40 let. Mám stále dvě šikovné děti (Jan 14 let, Natálie 11 let), jednoho skvělého manžela a tři rozverné rottweilery. Stále pracuji jako redaktorka TV Prima.
To, že letos povedu český reprezentační tým na MS IFR IPO, je náhoda. Byla jsem požádána, zda bych o funkci vedoucího týmu alespoň nepřemýšlela, a protože souhrou okolností přišla tato výzva ve chvíli, kdy jsem se rozhodla ukončit jeden projekt, začala jsem o ní tedy přemýšlet. …a poslední den jsem se nakonec přihlásila – pozdě v noci, úplně na poslední chvíli, ale nikoli unáhleně, neboť práci vedoucího týmu považuji, mimo jiné, za obrovskou zodpovědnost.
Je mým cílem, aby celý tým byl jako v bavlnce, aby se závodníci soustředili pouze na výkony a nezatěžovali se organizačními ani provozními věcmi. Jako vedoucí týmu pro ně udělám první poslední. Důležitá je pohodová atmosféra a týmový duch, stejně tak sportovní vystupování a chování všech, a jestli se nám povede udělat hezký výsledek, tak to bude odměna pro celý tým. Držte nám pěsti, jedeme hájit české národní barvy a naše rottweilery! :-)

 

A protože v dnešním světě není automatické dostat cokoli zadarmo, velké poděkování patří nejen RKČR, který tým vysílá, ale také sponzorům:


NORTHSAY, HUSSE, KOMÍNY HORN, FYPRYST,
TEREZSKÝ DVŮR
! :-)

 

 

Reklama

Galerie

Odkaz staré stránky

Rady majitelům rtw

Vyhledávání

Hlavní sponzoři klubu

Mediální sponzoři